Išrinktas Metų aštuntokas

Žeimių mokykloje – daugiafunkciame centre jau septintus metus vykdomas projektas „Metų mokinys", kuriuo siekiama pastebėti gabius mokinius, skatinti juos pasitikėti savimi, dalytis žiniomis, įgyta patirtimi, įvertinti savo veiklą ir rezultatus. Projekte dalyvauja visi: nuo mokyklos duris besiruošiančių užverti dešimtokų iki kelionę po žinių šalį pradedančių pirmokų.

Dalis šio projekto – rajono Metų aštuntoko rinkimai, į kuriuos kviečiami mokiniai iš kitų rajono mokyklų.

Lapkričio 30 dieną šie rinkimai vyko šeštą kartą. Šiemet į renginį susirinko atstovai iš 12 rajono mokyklų: Estela Baltramėnaitė (,,Neries" pagrindinė mokykla), Miglė Boreišytė (Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras), Vilius Čerkesas („Lietavos" pagrindinė mokykla), Neda Davidonytė (Upninkų pagrindinė mokykla), Austėja Grivačiauskaitė (Barupės mokykla), Ignas Ivaškevičius (Kulvos Abraomo Kulviečio mokykla), Mantas Krejaras (Justino Vareikio progimnazija), Greta Mockutė (Bukonių mokykla-daugiafunkcis centras), Emilis Rasiulis (Raimundo Samulevičiaus progimnazija), Aiša Rafanavičiūtė (Ruklos Jono Stanislausko mokykla-daugiafunkcis centras), Miglė Sadauskaitė (Šveicarijos pagrindinė mokykla), Žygimantas Žentelis (Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla).

Svečius sveikino mokyklos direktorė Dijana Vazgienė ir penktokas, Respublikinio moksleivių skaitovų konkurso nugalėtojas – Nojus Rozenbergas.

Mokinius atlydėję mokytojai kartu su Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialiste Danute Rageliene stebėjo turo eigą, vertino mokinių atsakymus.

Konkurso dalyviai – gerai besimokantys, aktyvūs mokiniai, įdomu buvo sužinoti apie jų pomėgius, atsakingai vykdomą visuomeninę veiklą. Ignas Ivaškevičius ir Aiša Rafanavičiūtė visus sužavėjo eiliuotais prisistatymais.

Papasakoję apie save aštuntokai įsitraukė į žaidimą, kuriame laukė dešimtys klausimų iš įvairių mokomųjų dalykų, Lietuvos ir pasaulio aktualijų. Žaidimas buvo labai įdomus ir permainingas, mokinių rankose mirgėjo balsavimo pultelių mygtukai, kuriuos spausdami jie patvirtindavo savo atsakymą.

Po pirmojo etapo džiaugėmės Estelos Baltramėnaitės ir Emilio Rasiulio sėkme: jie surinko po 9 taškus iš 10 galimų. Po antro etapo pirmauti ėmė Ignas Ivaškevičius ir Mantas Krejaras.

Trečias etapas, pasak aštuntokų, buvo sunkiausias, nepaisant netgi to, kad šalia buvo „geriausias draugas" – kompiuteris. Dalyviai turėjo numatyti, į kuriuos klausimus atsakinės, greitai surasti ir atsirinkti reikalingą informaciją, ją panaudoti atlikdami užduotis.

Po šio išbandymo į lyderio pozicijas sugrįžo Emilis Rasiulis, jam ant kulnų lipo Greta Mockutė. Tarp šių aštuntokų vyko finalinė dvikova. Kadangi finale abu pasirodė vienodai, surinkęs daugiausiai taškų per visą žaidimą, „Jonavos rajono 2017 Metų aštuntoku" pripažintas Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokinys Emilis Rasiulis.

Nugalėtojui įteiktas renginio organizatorių sertifikatas, Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Vytauto  Žebrausko padėka bei piniginis rėmėjų prizas.

Renginio dalyviai apdovanoti Žeimių mokyklos – daugiafunkcio centro padėkomis, saldžiomis dovanėlėmis, renginio partnerio, Jonavos rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus, prizais.

Visiems svečiams dėkojame už dalyvavimą ir puikią nuotaiką, už paramą dėkojame Jonavos rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, VšĮ „Kretingos maistas", ūkininkui Vaclovui Vazgiui, mokinių mamytėms – Gražinai Barišauskienei, Laurai Maželienei, Jūratei Trukšaninienei.  

Edita Gerulaitienė, Žeimių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekininkė