Ugdymo diena „Aš skaiTAU“

2017 lapkričio 16 d. Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko ugdymo diena „Aš skaiTAU". Šios dienos tikslas - skatinti moksleivius skaityti, ugdyti moksleivių skaitymo gebėjimus, kūrybiškumą.

Ugdymo dienos metu buvo pasirinkta tarptautinio projekto „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017" tema „Salos". Klasėse vyko pokalbiai apie skaitymą, buvo skaitomos ir aptariamos knygos. 1-4 klasių moksleiviai skaitė suomių rašytojo Mauris Kunas knygą „Lobių sala". Skaityti knygas buvo kviečiamos mokinių močiutės, vyresniųjų klasių moksleiviai, buvę mokyklos mokiniai. Į susitikimą su 4b klasės mokiniais atvyko dailininkė, rašytoja Eitvydė Pranevičienė. Ji papasakojo apie vaikystėje perskaitytas pirmąsias knygas, atkreipė mokinių dėmesį, kokie pamokymai slypi kiekvienos knygos puslapiuose, pristatė savo parašytą novelių knygą. 4-5 klasių moksleiviai susitiko su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla. Įvairių klasių moksleiviai žiūrėjo filmą „Knygų vagilė", gaminosi knygų skirtukus,  vyko literatūrinės viktorinos.

Didžiulio  moksleivių susidomėjimo sulaukė kūrybinės veiklos. Moksleiviai patys skaitė ir reklamavo kygas kviesdami į salas. 7a klasė su auklėtoja L. Augliene kvietė į „Lobių salą" pagal R. L. Stevenson knygą „Lobių sala", į salą atvykusių 1-6 klasių moksleivių laukė įdomiausi netikėtumai. 8a klasė su auklėtoja L. Kantauskienė  kvietė į „Baltųjų varnų salą" pagal A. Lidgren knygą „Mes varnų saloje". 5a klasė su auklėtoja Neringa Kušeliauskiene kvietė į „Kaubojų salą", čia buvo daug užduočių moksleiviams, reklamuojamos knygos V. V. Landsbergio  „Arklio Dominyko meilė", A. Lidgren knygą „Mes varnų saloje".  Anglų kalbos mokytoja A. Krutkevičienė su 6c klasės moksleiviais kvietė į „Angelų salą", kurioje moksleiviai panaudojo  anglų kalbos žinias bei reklamavo V.V. Landsbergio knygą „Angelų pasakos". Anglų kalbos mokytoja I. Zvicevičienė su 6c klasės moksleiviais kvietė į „Vaiduoklių salą" pagal Oskaro Vaildo knygą „Kentervilio pilies vaiduoklis".

Įdomūs susitikimai vyko „Tolerancijos saloje". Mokyklos mokiniai paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną ruošdami tolerancijos salą. Etikos bei tikybos pamokose apsvarstę tolerancijos vertybės vertingumą šiuolaikinėje visuomenėje, mokyklos kiemelyje iš gamtinių medžiagų dėliojo 2017 metų tolerancijos simbolį – ranką. Tolerancijos saloje moksleiviai galėjo perskaityti tolerancijos ir ne tolerancijos mūsų visuomenėje pavyzdžių, apžiūrėti kūrybinius darbus ir netgi gauti nemokamą apkabinimą bei individualų palinkėjimą raštu ant rankos. Salą aplankė dailininkas Vytautas Vilutis, kuris savo individualia patirtimi mokė mokinius darbštumo, atkaklumo, įkvėpė kūrybinių sumanymų dvasios. Svečias pritarė, jog rankos – įrankis kurti tiek gėrį, tiek blogį.  Dramos mokytoja Inga Šviesaitė pakvietė septintokus į forumo teatrą, mokiniai vaidino situacijas bei galimybes keisti savo požiūrį į KITOKIUS.

Rima Noreikiėnė ir Laura Krasauskienė,
Raimundo Samulevičiaus progimnazijos bibliotekininkės