„NEPAMIRŠK PARAŠIUTO“

                      Praėjusiais mokslo metais Kauno ir Utenos regionuose sėkmingai įgyvendintas,  išsiplėtęs per visą Lietuvą, vėl startavo „Sodros" iniciatyva organizuojamas jaunimo švietimo projektas vyresniųjų klasių mokiniams „Nepamiršk parašiuto".

                      Projekto pavadinimas – „Nepamiršk parašiuto" – tarsi palinkėjimas kiekvienam jaunam žmogui. Žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą, kupiną nuotykių ir iššūkių, tai tarsi kvapą gniaužiantis šuolis, o jo saugumą ir sėkmę užtikrina parašiutas. Būtent to – saugaus šuolio ir tik geriausių gyvenimo patirčių – projekto dalyviams linki „Sodra".

                      Projekto tikslas – padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis. Organizatoriai, siekdami, kad naudinga informacija pasiektų kuo daugiau moksleivių, šiemet prie projekto kvietė jungtis gimnazijas iš visos Lietuvos.

                      Visus 2018-2019 mokslo metus prie projekto prisijungusiose mokymo įstaigose vyksta pamokos, kurių metu jaunuoliai susipažįsta su valstybinio socialinio draudimo sistema. Dalyvaujančių mokyklų pedagogams parengta medžiaga pagal Kauno technologijos universiteto patvirtintą neformaliojo švietimo programą „Jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymas" tam, kad būtų paprasčiau perteikti žinias apie valstybinį socialinį draudimą mokiniams.

                      Dalyvavimas projekte – savanoriškas ir derinamas prie kiekvieno pedagogo galimybių. Medžiaga gali būti integruojama į įvairias pamokas – ekonomikos, istorijos, pilietiškumo ir kt., taip pat į klasės valandėles, derinama su projektine ar užklasine moksleivių veikla.

                      Mūsų rajone prie projekto šiais mokslo metais jungiasi 2 Senamiesčio ir 1 Jeronimo Ralio gimnazijų komandos bei jų atstovus ruošiančios ir lydinčios mokytojos. Dalyvaujančios komandos kaups taškus, kartą per mėnesį (lapkritį, gruodį, sausį, vasarį, kovą) dalyvaudamos protų kovų su Robertu Petrausku gimnazijų lygoje „NEPAMIRŠK PARAŠIUTO 2018 / 2019" Kauno regione, tokiu būdu bandydamos nukeliauti iki Lietuvos superfinalo, kuriame dalyvaus 20 geriausių 2018-2019 m. sezono komandų.

                      Sezono metu veiks Protų Kovų Gimnazijų Lygos interneto svetainė www.lgl.pkovos.lt , kurioje galima sekti, kaip sekasi žaidimų dalyviams.

                      Projekte dalyvaujantiems mokytojams ir mokiniams visada pasiruošę padėti projekto globėjai – „Sodros" atstovas ir savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius. 

                      Sėkmės Jonavos gimnazijų komandoms!

Jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Skebienė