APDOVANOTI RAŠYTOJO GRIGORIJAUS KANOVIČIAUS PREMIJOS SKYRIMO KONKURSO DALYVIAI

 

          2019 m. balandžio 30 d. vykusio Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje tradiciškai pasveikinti ir apdovanoti rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus premijos skyrimo konkurso „Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklai – miesto istorijos liudytojai" dalyviai.

          2019 metų konkursui buvo pateikti 2 darbai: po vieną iš kiekvienos rajono gimnazijos. Vadovaujantis rajono savivaldybės tarybos 2018 m. spalio 25 d. sprendimu atnaujintais premijos skyrimo konkurso nuostatais, konkursas laikomas įvykusiu, jei vertinimui pateikiama ne mažiau kaip 10 rašinių. Konkursui pateikus mažiau darbų, galimas tik paskatinamojo prizo skyrimas, kurio suma – 400 Eur mokiniui ir 250 Eur mokytojui, vadovavusiam rašinio kūrėjui.

          Atsižvelgus į rašytojo G. Kanovičiaus siūlymą, abi šių metų konkurso dalyvės apdovanojamos paskatinamosiomis premijomis. Už dalyvavimą konkurse padėkota Gabrielei Smaižytei, Senamiesčio gimnazijos IV c klasės mokinei (novelė „Praeities nuotraukų įkvėpti", darbo vadovė Lina Vaškevičienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė) ir Gabijai Cialkevičiūtei, Jeronimo Ralio gimnazijos II f klasės mokinei (rašinys „Nuo praeities nepabėgsi", darbo vadovė Valerija Maciulevičienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė).

          Gabrielė Smaižytė konkurse dalyvauja trečius metus iš eilės. Gimnazistės 2018 m. konkursui teiktas rašinys buvo įvertintas prizine III vieta. Šių metų konkurse, rašytojui G. Kanovičiui pageidaujant, išskiriamas jos rašinys „Praeities nuotraukų įkvėpti", įvertinant taip: „Šiame rašinyje yra tikro liūdesio. O liūdesys yra tiesos brolis ir bet kurios meno rūšies pradžių pradžia".

          Konkurso dalyvės apdovanotos piniginiais čekiais ir Mero padėkos raštais, knygomis, dovanėlėmis ir gėlėmis. Dalyvių mokytojoms taip pat skirtos knygos, simbolinės dovanėlės ir gėlės.

          Rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus šeimos iniciatyva, siekiant atskleisti ir įprasminti daugiatautę Jonavos rajono istoriją, nuo 2013 m. įsteigta premija, kuri konkurso tvarka skiriama už rajono mokinių rašinius, atspindinčius Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklus. Nuo 2016 m. sudaryta galimybė konkurse dalyvauti didesniam gimnazistų skaičiui (ne tik III-IV, bet ir II gimnazijos klasėms). Nuo 2019 m. konkurse galėjo dalyvauti visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų 10-12 (II-IV gimnazijos) klasių mokiniai.

 

                               Danguolė Deikienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė