NAUJIENOS DĖL ILGALAIKĖS SAVANORYSTĖS GALIMYBIŲ – 0,25 PAPILDOMO BALO STOJANT Į AUKŠTĄSIAS MOKYKLAS

ŠMM patvirtino 2019 m. stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką su papildoma 0,25 balo dalimi už Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) arba Europos savanorių tarnybos (EST) veiklą. 

2018 m. lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintas Jaunimo savanoriškos tarnybos įgytų kompetencijų pripažinimas stojant į aukštąsias mokyklas. Jaunimo savanoriškos tarnybos ne trumpesnės nei 6 mėn. ir tarptautinės savanoriškos veiklos ne trumpesnės nei 3 mėn. dalyviai, siekiantys pradėti studijas 2019 m., galės pretenduoti gauti papildomą 0,25 balo dalį prie bendrojo stojimo vertinimo.

Šiandien Lietuvoje jau veikia JST sistema - akredituotos daugiau nei 160 savanorius priimančios organizacijos (PO), taip pat akredituotos 13 savanorišką veiklą organizuojančių (SVO) nevyriausybinių organizacijų. 

Neseniai įvykus Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) paskelbtam SVO finansavimo konkursui, kol kas finansavimas buvo skirtas tik 2 SVO organizacijoms Lietuvoje. Kadangi manoma, kad norinčiųjų savanoriauti jaunuolių skaičius augs, todėl jau nuo gruodžio vidurio turėtų pradėti veikti ir naujų SVO organizacijų akreditacija.

Kol jaunimo savanoriška tarnyba po truputį įsibėgės, ateinantiems keliems mėnesiams JRD vykdys papildomą veiklą, ir JST modelis atrodys taip:

Kad savanoris spėtų gauti minėtą balą, jam veiklą reikia pradėti vykdyti ne vėliau kaip sausio 15 d.

Daugiau informacijos čia:

https://jrd.lt/jaunimo-reikalu-departamentas/_naujienos/jaunimo-savanoriska-tarnyba.

Informacija Jonavos rajono įstaigoms/organizacijoms dėl ilgalaikės savanorystės galimybių sudarymo čia: https://jrd.lt/savanoryste/jst.

Kilus klausimams, galite kreiptis į Jonavos r. savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorę el. paštu: daiva.skebiene@jonava.lt.

Jaunimo reikalų koordinatorė Daiva Skebienė