Naujienos

„STUDENTAI – MOKSLEIVIAMS, MOKSLEIVIAI – STUDENTAMS“ (SMMS)

Balandžio 7 dieną startavo jaunimo organizacijų iniciatyva „Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams" (SMMS). Tai 2009 m. pradėjusi veikti Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) programa ir išaugusi į VU SA, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), Lietuvos studentų sąjungos (LSS) ir Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) vykdomą iniciatyvą, kuri skirta Lietuvos mokinių mokymosi gerovės didinimui ir šiuo metu pasaulyje esančios COVID-19 pandemijos švietimo sektoriuje mažinimui.

Iniciatyva skirta moksleiviams, padedanti jiems atrasti mentorius, konsultuojančius mokslo, karjeros pasirinkimo ir kasdienybės klausimais. Iniciatyvos interneto svetainėje pateikiama naudinga informacija apie mokymąsi, turiningą laisvalaikio praleidimą.

Iniciatyvos tikslas - padėti  1–12  klasių moksleiviams geriau įsisavinti žinias, kurios yra suteikiamos besimokant nuotoliniu būdu. Iniciatyvos savanoriai – mentoriai – padės užsiregistravusiems moksleiviams gauti teorinę medžiagą, reikalingą tolimesniam mokymuisi, konsultuoja nuotolinio mokymosi klausimais. Mentoriai moksleiviams taip pat gali suteikti informaciją, susijusią su karjeros konsultavimu, mobilumu, profesiniu orientavimu. Be to, mentoriai gali užsiregistruoti ir vesti virtualius užsiėmimus. Mentoriumi gali būti: vyresniųjų klasių moksleivis, studentas ar studijas baigęs asmuo. Visa pagalba moksleiviams yra suteikiama naudojantis nuotolinio bendravimo priemonėmis. Iniciatyva yra aktyvi karantino laikotarpiu visoje Lietuvoje su galimybe pratęsti veiklą ateityje.

Kviečiame pasidalinti žinia apie šią iniciatyvą, paraginti prisijungti ir tapti iniciatyvos savanoriais, o mokiniams -  atrasti mentorių, kurie padėtų atsakyti į jiems rūpimus klausimus.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą bei registracija: www.smms.lt

Iniciatyvos organizatoriai – Lietuvos moksleivių sąjunga, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė, Lietuvos studentų sąjunga ir Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.

Iniciatyvą globoja Lietuvos Respublikos pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Kilus klausimams, kreipkitės el. paštu info@smms.lt