NAUJAS GELTONAS AUTOBUSIUKAS – IR JONAVOS „NERIES“ MOKYKLAI

Jonavos „Neries" pagrindinę mokyklą pasiekė naujas geltonasis autobusiukas iš pirmosios dalies Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos šiemet ugdymo įstaigoms skiriamų mokyklinių autobusų. Vilniuje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje savivaldybėms perduoti iš viso 25 autobusai. 

Geltonieji autobusiukai skirti pavežti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius mokinius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau.

Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo. Geltonaisiais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.

19-os vietų  IVECO mokykliniuose autobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkta daugiau nei 1 tūkst. geltonųjų autobusų.

Mokykliniams autobusams įsigyti 2020 m. skiriama daugiau kaip 3,5 mln. eurų. Jiems pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir ES struktūrinių fondų lėšos.

Iki metų pabaigos ministerija numato įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar 40 mokyklinių autobusų.

SMSM ir Jonavos r. sav. info., Dariaus Janučio, LRV, nuotr.