Barupiečių išvyka į Klaipėdą

Jonavos r. Barupės mokyklos-daugiafunkcio centro Erasmus+ programos Bendrojo ugdymo tarpmokyklinių strateginių partnerysčių (KA219) „LET`S ENJOY OUR HERITAGE" projekto komanda,  vykdydama projekto veiklas, pakvietė mokyklos ir kaimo bendruomenę vykti į Klaipėdą.

Ekskursija prasidėjo nuo delfinariumo. Laukė įspūdingas ir daugiausiai emocijų sukėlęs delfinų pasirodymas.

Vėliau bendruomenė aplankė atsinaujinusį Lietuvos jūrų muziejų, kuriame saugoma virš 60 tūkst. eksponatų. Lietuvos Jūrų muziejus yra įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur baigiasi 98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis ir atsiveria Klaipėdos uosto vartai. Muziejus kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina muziejines vertybes, kurios  atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Mokyklos ir kaimo bendruomenės nariai grožėjosi įvairiais eksponatais, gilino žinias prie išmaniųjų stendų, visus sužavėjo didysis akvariumas bei 18 m ilgio perregimas tunelis.  Dauguma mokyklos ir kaimo bendruomenės narių Lietuvos jūrų muziejuje ir delfinariume lankėsi pirmą kartą, tad ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį. Išvykos pabaigoje aplankėme Baltijos jūrą.

Išvyka į Klaipėda padėjo mokyklos ir kaimo bendruomenei įgyvendinti pagrindinį Erasmus+ projekto tikslą - domėtis mūsų kultūros materialiuoju ir nematerialiuoju paveldu, kuris įkūnija mūsų praeitį per paminklus, vietas, tradicijas, perduoda žinias ir žmogaus kūrybiškumo raišką, taip pat yra saugomas muziejuose, bibliotekose ir archyvuose.

Mokyklos ir kaimo bendruomenė džiaugiasi kartu praleistu laiku, naujais įspūdžiais ir įgyta patirtimi.

Aurelija Kuperskienė, projekto koordinatorė mokykloje
Virginija Stonienė, anglų kalbos mokytoja