ERASMUS+ KA2 projekto partnerių susitikimas

Lapkričio 8-9 dienomis Jonavos „Lietavos" pagrindinėje mokykloje, kuri yra pagrindinis projekto partneris ir koordinatorius, pirmą kartą susitiko ERASMUS+ KA2 projekto „Health Credu" partneriai.

Projekto tikslas - sukurti metodiką, kuri padėtų siekti aukštesnių mokinių mokymosi rezultatų, įtraukiant sveikatos ir gerovės ugdymo elementus į mokymosi organizavimo procesus, bei padėti šią metodiką pritaikyti mokyklose.

Susitikimo metu projekto, kuris prasidėjo š. m. spalio 1 d. ir vyks iki 2020 m. rugsėjo 30 d., partneriai iš Latvijos Ilguciema vidurinės mokyklos, Kipro tėvų ir vaikų centro Pagkyprios syndesmos stirixis oikogeneias kai paidiou kibotos ir Lietuvos Socialinių projektų instituto, Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centro ir Jonavos „Lietavos" pagrindinės mokyklos aptarė svarbiausius projekto klausimus, švietimo sistemas skirtingose šalyse ir sudarė tolimesnių veiklų planą.

Svečiai kartu su 8 klasės mokiniais dalyvavo integruotoje geografijos – anglų kalbos pamokoje, kurioje klausėsi mokinių pristatymų apie Lietuvą, Kauną, Jonavą bei mokyklą, kurioje mokosi. Aštuntokai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Latvija ir Kipru iš arčiau, palyginti savo ir Rygos mokyklas.

Kitą dieną šaunūs mūsų mokyklos ketvirtokai supažindino svečius iš Latvijos ir Kipro su lietuvių liaudies šokiais, bei pakvietė kartu pašokti. Tai buvo puiki pertrauka tarp rimtų darbų. Didžiuojamės tiek mažais, tiek vyresniais mokiniais, kurie drąsiai ir puikiai bendravo su svečiais anglų kalba bei rodė savo žinias ir gebėjimus.

Anglų kalbos mokytoja Olga Kasikauskienė pasiūlė Rygos mokyklos anglų kalbos mokytojai bendradarbiauti mokytojams ir abiejų mokyklų mokiniams, susirašinėti, susitikti. Tokiu būdu geriau pažinti kitos šalies kultūrą, tobulinti anglų kalbos įgūdžius ir gebėjimus.

Antrasis Erasmus+ KA2 projekto partnerių „gyvasis" susitikimas vyks 2019 m. balandžio mėnesį Kipre.

Olga Kasikauskienė, projekto koordinatorė