Įspūdžiai iš respublikinės vokiečių kalbos olimpiados

Mes, penki mokiniai (Viktorija, Vilius, Adomas, Romy ir Emilis), kovo 24 – 25 dienomis atstovavome savo miestą Jonavą Lietuvos mokinių vokiečių kalbos 11 klasių mokinių olimpiadoje ir 8 klasių mokinių konkurse, kurie vyko Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje. 11 klasių mokiniai atliko dviejų kalbos lygių – B1 arba B2 – rašymo, kalbėjimo, projektines užduotis. Aštuntų klasių konkurso dalyvių laukė A2 kalbos lygio užduotys. 

Visi pirmą kartą dalyvavome respublikinėje vokiečių kalbos olimpiadoje, todėl labai jaudinomės, bet kartu ir labai stengėmės. Nė vienas nesitikejome puikių rezultatų, nes žinojome, jog mūsų konkurentai labai stiprūs. Dauguma jų vokiečių kalbą mokosi kaip pirmąją užsienio kalbą ir turi 3, 4 ar net 5 savaitines pamokas. O mums tai – 2-oji užsienio kalba, tad sužinoję, kad vertintojų grupė Vilniuje mus atrinko į geriausiai vokiečių kalbą besimokančių mokinių sąrašą Lietuvoje, labai apsidžiaugėme ir uoliai ruošėmės respublikinei olimpiadai.

Klaipėdoje viską darėme visomis jėgomis ir visa širdimi. Pažinome daug naujų mokinių, mokytojų, visi buvo labai draugiški ir nuoširdūs. Patyrėme didžiausių įspūdžių, daug juokėmės, kalbėjome, kūrėme projektus su bendraamžiais iš visos Lietuvos. Turėjome galimybę susipažinti ir bendrauti su tikrais vokiečiais, net ekskursija po Klaipėdos miestą vyko vokiečių kalba.

Labai džiaugiamės, kad Romy Denise Schuette iš Senamiesčio gimnazijos pelnė 3-ią vietą B-2 lygio olimpiadoje ir atstovaus Lietuvai Baltijos šalių vokiečių kalbos olimpiadoje, kuri gegužės mėnesį vyks Latvijos sostinėje Rygoje.

Nuoširdžiai dėkojame savo nuostabiems mokytojams, kurie mus ruošė ir palaikė visada: ir kai sekėsi, ir kai darėme klaidų. Jie buvo patys nuostabiausi. Tai - Senamiesčio gimnazijos vokiečių k. mokytoja ekspertė Lilita Urbanavičiene, Justino Vareikio progimnazijos vokiečių k. mokytoja metodininkė Jurgita Skamaročiene ir Jeronimo Ralio gimnazijos vokiečių k. mokytojas ekspertas Jonas Legas. Dėkojame Jums!

Su Jumis, mieli skaitytojai, norime pasidalinti tuo, kad vokiečių kalbą mokėti yra nuostabu, tai ne tas pats, kaip anglų kalba. Ją moka visi, o su vokiečių kalba - viskas kitaip. Gerai mokėdami ją, mes tampame išskirtiniais. Jei norite tokie būti ir mokėti kalbą, kuria šneka ne kiekvienas iš mūsų, bet kuri Europoje yra labai populiari ir reikalinga, turėtumėte ją pasirinkti mokykloje ir stengtis mokytis. Jausmas, kai būni apdovanotas už tai, ką ne visi gali ar moka, yra nuostabus! Tad prieš pasirinkdami, apmąstykite 3 kartus, kokias užsienio kalbas norite mokytis!
 

Viktorija Garnytė, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 8a kl. mokinė
Adomas Marčiukaitis, Jonavos "Neries" pagrindinės mokyklos 8a kl. mokinys
Vilius Lopėčius, Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 8b kl. mokinys
Romy Denise Schuette, Jonavos Senamiesčio gimnazijos IIIf kl. mokinė
Emilis Kaziukėnas, Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos IIIb mokinys


Romy (pirmoje eilėje ketvirta iš kairės) su olimpiados nugalėtojais


Jonavos delegacija