Kodėl aš myliu savo mokyklos biblioteką

Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija, palaikydama Tarptautinės mokyklų bibliotekų asociacijos iniciatyvą, 2018 m. spalio mėnesį paskelbė Lietuvos mokyklų bibliotekų mėnesiu, kurio tema "Kodėl aš myliu savo mokyklos biblioteką".

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Jonavos „Lietavos" pagrindinė  mokykla.

Spalio 10 d. į biblioteką rinkosi mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Su jais skaitėme ir aptarėme A. Donald ir A. Wilmore istoriją „Lokys bibliotekininkas". Po to vaikai iliustravo jiems labiausiai patikusius herojus.

5 klasės lietuvių (mokytoja Loreta) ir anglų (mokytoja Olga) kalbų pamokos vyko mokyklos bibliotekoje, kur mokiniai mokėsi ne tik pamokų temas, bet ir diskutavo ar myli ir kodėl myli savo mokyklos biblioteką.  

Spalio 22 d. būrys pirmos klasės mokinių kartu su mokytoja Daiva sugužėjo į biblioteką. Tai jų pirmoji pažintis su mokyklos biblioteka. Mokiniai susipažino su bibliotekos aplinka, elgesio taisyklėmis bibliotekoje, kaip elgtis su knyga ir kt.

Spalio 24 d. 5 klasės lietuvių kalbos pamoka vėl vyko bibliotekoje. Pamokos tema - „Kaip skaityti eilėraštį". Pamokos pradžioje mokiniai kalbino mokyklos bibliotekininkę Violetą. Sužinojo, kaip taisyklingai ištarti ir sukirčiuoti žodį „bibliotekininkė", jiems rūpėjo, ar bibliotekininkė mėgsta skaityti eilėraščius, ar skaitydavo juos, kai buvo mokinė, ieškojo poezijos knygelių. Antroje pamokos dalyje mokiniai atliko kūrybinę užduotį: dirbdami grupelėmis analizavo ir aptarė pasirinktus eilėraščius iš pačių atsineštų poezijos knygučių; mokėsi pristatyti eilėraščio autorių, pavadinimą; ieškojo palyginimų, epitetų; aptarė, koks yra eilėraščio žmogus; pabandė įvardyti kūrinėlių nuotaiką, pagrindinę mintį; ieškojo rimo įrodymų.

Pamoka, pasak mokinių, buvo labai įdomi ir naudinga – padėjo geriau pažinti biblioteką ir paskatino joje dažniau  apsilankyti!

Šia gražia poetine nata ir užbaigėme Tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį, kurio tema buvo „Kodėl aš myliu savo mokyklos biblioteką".

Violeta Leigienė, „Lietavos" pagrindinės mokyklos bibliotekininkė