PAMINĖJO TARPTAUTINĘ ŠEIMOS DIENĄ

                      Šeima - tai mūsų didžiausia turima vertybė, tai – saugumo ir laimės vieta, kiekvienos visuomenės stabilumo centras, patikimiausia solidarumo forma. Tai - pirmoji ugdymo įstaiga, kurioje vyksta vaiko socializacija, formuojasi pagrindinės elgesio normos, puoselėjamos bendravimo kultūros ir tradicinės vertybės, todėl labai svarbu, kad vaiką suptų saugi aplinka, kurioje būtų abu tėvai: mama ir tėtis. Tinkamas auklėjimas šeimoje suteikia vaikui pasitikėjimą savimi, ugdo aukštesnį savęs vertinimą ir, be jokios abejonės, skatina bei stimuliuoja jo socialinį ir kūrybinį aktyvumą, o tai vyksta pastoviai: kalbant, bendraujant, diskutuojant, leidžiant laisvalaikį su vaiku.

                      VšĮ Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras gegužės 17 d. organizavo renginį, skirtą Tarptautinei šeimos dienai paminėti, kuriame dalyvavo Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai pravedė interaktyvius pirmosios pagalbos užsiėmimus. Susirinkusiems buvo pasakojama bei rodoma, kaip reikėtų suteikti pirmąją pagalbą užspringimo, kraujavimo, vabzdžių įgėlimo atvejais bei kt. Tėveliai aktyviai mokėsi pirmosios pagalbos teikimo pagrindų.  

                      Visiems norintiems kūno masės analizatoriaus pagalba buvo galima išsimatuoti kūno masės indeksą, kūno riebalų bei vidinių kūno riebalų lygį, procentinę skeletinių raumenų masės dalį. Biuro specialistės teikė rekomendacijas, skatino apsilankyti Visuomenes sveikatos biuro organizuojamuose renginiuose ir paskaitose.

 

Irena Pratkelienė

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė (jaunimo sričiai)