ŽOLINĖ (ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS ĖMIMO Į DANGŲ DIENA)

Rytoj visoje Lietuvoje su gėlių puokštelėmis rankose žmonės rinksis į Žolinės atlaidus.  Sakoma, kad į Žolinės puokštę būtinai reikia įdėti tai, ką žmogus augino. Vėliau pašventinta puokštė sudžiovinama ir laikoma pagarbiai. Senovėje išdžiūvusios puokštės būdavo naudojamos užėjus perkūnijai, žmogui ar gyvuliui susirgus ja smilkomi namai, taip pat nuo maro, bado, gaisro bei kitų negandų.

Rugpjūčio 15-ąją, per Žolinę, po Šv. Mišių, tradiciškai susitinka giminės, draugai. Yra sakoma, kad jei per Žolinę nesusitiksi ir nepabendrausi su artimaisiais, kaimynais, būsi neturtingas, liksi vienas bėdoje ar skurde. Šiemet tokius susitikimus pakoreguos koronavirusas, žmonės turės nepamiršti, kaip bendrauti saugiai. 

Mieli jonaviečiai, tegul Žolinė Jus džiugins bendruomeniškumo dvasia, primins, kokia yra tikroji šios valstybinės šventės prasmė ir senosios tradicijos. Įvertinkime gamtos dovanas ir padėkokime už jas. Jaukaus šeštadienio!  

Jonavos rajono savivaldybės meras                                                             Administracijos direktorius 

Mindaugas SINKEVIČIUS                                                                            Valdas MAJAUSKAS