ILGALAIKIO MAKIAŽO PASLAUGOS TURI BŪTI TEIKIAMOS SAUGIAI

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad pagrindiniai ilgalaikio makiažo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai nustatyti Lietuvos higienos norma HN 117:2007 ,,Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai". Ši higienos norma privaloma visiems asmenims, teikiantiems ilgalaikio makiažo paslaugas. Jonavos rajone šiai veiklai išduoti trys leidimai-higienos pasai (A. Kulviečio g. 8A-5 g., Lietavos g. 29-1, Klaipėdos g. 28, Jonava).

Informuojame, kad ilgalaikio makiažo paslaugos draudžiamos teikti asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų arba globėjų raštiško sutikimo.

Ilgalaikio makiažo paslauga, tai specialių dažų ar pigmentų įterpimas į odą veido srityje, paryškinant ar pakoreguojant antakių, akių, lūpų kontūrus. Atliekant šias paslaugas yra pažeidžiamas odos vientisumas, todėl kyla pavojus užsikrėsti hepatitais B ir C, ŽIV bei kitomis virusinėmis ir bakterinėmis ligomis.

Ilgalaikio makiažo paslaugoms teikti būtina naudoti tik vienkartinius sterilius ir sterilizuotus daugkartinius instrumentus. Naudojami dažai turi būti sterilūs, neturi kelti pavojaus vartotojo sveikatai, naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų ir turint jų saugą patvirtinančius dokumentus. Jeigu ilgalaikiam makiažui naudojami dažai yra daugkartinio naudojimo pakuotėje, teikiant paslaugą jie turi būti pilami į vienkartinį indą ir naudojami tik vienam paslaugos vartotojui.

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė