KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ PRADEDANT NAUDOTIS SOLIARIUMAIS?

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyrius primena, kad soliariumų lankytojai turi atsakingai rinktis soliariumų paslaugų teikėjus ir naudotis tik tų soliariumų paslaugomis, kurie veiklai turi leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus. Leidimas vykdyti veiklą turi būti pateikiamas soliariumo paslaugų vartotojams gerai matomoje vietoje.

Prieš pradedant naudotis soliariumo paslaugomis būtina pasitarti su gydytoju dermatologu ar bendrosios praktikos gydytoju dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Soliariume negalima naudoti kosmetikos gaminių, apsaugančių nuo natūralių saulės spindulių poveikio, nerekomenduojama naudoti įdegį stiprinančius (skatinančius) kosmetikos gaminius. Teikiamomis paslaugomis neturėtų naudotis asmenys turintys I-II odos tipą,  asmenys turintys daug apgamų, strazdanų, nėščios moterys, sirgę odos vėžiu ar turintys odos vėžiu sirgusių šeimos narių, turintys piktybinių odos pakitimų, sergantys tuberkulioze, cukriniu diabetu, širdies kraujagyslių ligomis, katarakta, užkrečiamomis ligomis, vartojantys antibiotikus, antidepresantus, diuretikus, vitaminą A, retinoidus, kontraceptinius preparatus, turintys širdies stimuliatorių ar transportuotus organus.

Deginantis būtina naudoti specialius apsauginius akinius, deginimosi trukmė ir režimas turi būti pasirenkami atsižvelgiant į odos tipą, jautrumą. Pirmojo deginimosi trukmė turėtų būti ne ilgesnė kaip 10 minučių, ne daugiau kaip 2 kartai per savaitę su ne trumpesne kaip 48 val. pertrauka tarp seansų ir ne daugiau kaip 30 kartų per kalendorinius metus.

Nesaikingai deginantis galimi odos nudegimai, akių pažeidimai (akies ragenos uždegimas), akies junginės uždegimas, katarakta, priešlaikinis odos senėjimas, imuninės sistemos susilpnėjimas ir su tuo susijusi didesnė infekcinių susirgimų rizika, odos vėžys, piktybiniai odos pakitimai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad Jonavos mieste soliariumų veiklai leidimą-higienos pasą turi 5 soliariumai (Žeimių g. 1, Lietavos g. 29, Chemikų g. 35, A. Kulviečio g. 8A, Kosmonautų g. 14, J. Ralio g. 8).

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja                                                      Jurgita Arbočienė

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: 8 37 331684, 867653401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt