ODONTOLOGIJOS KABINETŲ KONTROLĖS AKTUALIJOS JONAVOS RAJONE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Jonavos skyriaus specialistams šiais metais atlikus periodinę valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontolę odontologijos kabinetuose, daugiausia fiksuoti mažareikšmiai pažeidimai. Tai – dokumentų (žurnalų, registrų, aprašų) pildymo pažeidimai, kurie pašalinami nedelsiant arba per pažeidimų pašalinimo terminą. Tačiau vis dar nustatomi pažeidimai, kai sterilizacijos kontrolei netinkamai naudojami cheminiai indikatoriai, netinkamai atliekama sterilizacijos krovinio kontrolė.

Nesilaikant tinkamo sterilizacijos proceso, procedūros metu yra rizika užsikrėsti per kraują plintančiomis užkrečiamosiomis ligomis (hepatitas B ir C, ŽIV). Todėl odontologijos kabinetų vadovai ir darbuotojai privalo užtikrinti tinkamą ir saugią aplinką, o procedūrose naudoti tik švarius – dezinfekuotus, sterilizuotus – instrumentus.

Už Lietuvos Respublikos higienos norminių aktų pažeidimus įstaigų vadovams ir / ar atsakingiems asmenims surašomi protokolai pagal admininstracinių nusižengimų kodeksą.

       

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė