SAUGOS REIKALAVIMAI MOKYKLOMS

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad pagrindiniai sveikatos saugos reikalavimai mokykloms nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 21:2017 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programas. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai".

Mokymo klasėse, kabinetuose stalai ir kėdės turi atitikti mokinių ūgį, kad sėdinčių mokinių laikysena būtų taisyklinga. Stacionarių kompiuterių klasėse stalų paviršiai turi būti matiniai. Atstumas nuo monitoriaus ekrano iki mokinio akių turi būti ne mažesnis kaip 40 cm. Mokiniui turi būti pakankamai erdvės judėti ir keisti kūno padėtį. Konstrukcinių medžiagų dirbtuvėse darbastaliai turi būti sustatyti taip, kad mokinys galėtų laisvai prie jų prieiti, turėtų pakankamai erdvės judėti ir saugiai atlikti technologines operacijas.

Mokyklos patalpų grindų danga turi būti neslidi, lygi (nekelti kritimo rizikos užkliuvus), lengvai valoma drėgnu būdu ir atspari valymo priemonėms. Chemijos kabinete naudojamos ir laikomos tik tokios cheminės medžiagos, kurios naudojamos mokymui ir laikomos mokiniams neprieinamoje vietoje. Sporto salėse negali būti pašalinių daiktų ar sugadintos įrangos, galinčios kelti pavojų mokinių sveikatai, langai, radiatoriai, šviestuvai turi būti apsaugoti specialia įranga.

Mokyklų bėgimo takai, futbolo aikštelė, universali aikštelė turi būti padengti saugia danga, o įrenginiai, naudojami sportinėms pratyboms,  patikimai sutvirtinti, techniškai tvarkingi ir išdėstyti saugiu atstumu.

Tualetuose kabinos turi būti įrengtos su rakinamomis ar užkabinamomis durimis. Tualeto patalpoje turi būti praustuvės ir asmens higienos priemonių (tualetinio popieriaus, muilo, vienkartinių rankšluosčių ar rankų džiovintuvas).

 

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė