VAIKŲ POILSIO STOVYKLOS TURI BŪTI SAUGIOS

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyrius primena, kad vaikų poilsio stovyklose turi būti sudaromos saugios vaikų poilsio, ugdymo ir priežiūros sąlygos.

Stovykloje turi būti sudaryta galimybė apsisaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir kritulių. Visi teritorijoje esantys įrenginiai turi būti patikimai sutvirtinti, vaikų maudymuisi  nenaudojami vandens telkiniai turi būti aptverti, pagrindiniai įvažiavimai apšviesti.

Maudyklose turi būti pažymėtos maudymosi vietų ribos, priėjimas turi būti neslidus, neklampus, vandens paviršius neapaugęs dumbliais. Prieš stovyklos atidarymą turi būti atlikti maudymosi vietos vandens mikrobiologiniai tyrimai.  

Gyvenamieji kambariai, tualetai, prausyklos ir dušai berniukams ir mergaitėms turi būti atskiri. Gyvenamuosiuose kambariuose įrengiama ne daugiau kaip 10 vietų vaikams iki 10 metų ir ne daugiau kaip 5 vietos vyresniems vaikams. Kiekvienam vaikui turi būti skiriama lova, pagalvė, antklodė, lovos skalbiniai ir ne mažiau kaip 2 rankšluosčiai. Tualeto ir prausyklos patalpoje turi būti nuolat tiekiamas karštas ir šaltas vanduo, asmens higienos priemonių.

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė