ŽENKLIAI PADIDINTA VALSTYBĖS PARAMA BŪSTĄ RINKOJE NUOMOJANTIEMS ASMENIMS

Nuo šiol būstą rinkoje nuomojantys asmenys ir šeimos, kuriems jų pajamos ir turimo turto vertė leidžia pretenduoti į valstybės paramą, gali gauti ženkliai didesnę būsto nuomos kompensaciją.

Vienam asmeniui tokia kompensacija siektų 64,96 Eur per mėnesį, dviejų asmenų šeimai – 90,94 Eur per mėnesį, trijų asmenų šeimai, priklausomai nuo nuomojamo būsto dydžio, iki 116,93 Eur per mėnesį, o keturių ir daugiau asmenų šeimai, priklausomai nuo nuomojamo būsto dydžio, iki 35,73 Eur per mėnesį vienam šeimos nariui.

Jei vienam šeimos nariui nuomojamame būste tenka mažiau nei 14 kv. metrų naudingojo ploto, kompensacija būtų neženkliai mažesnė.

Iki šiol tokia būsto nuomos kompensacija siekė vos 15,74 Eur per mėnesį vienam šeimos nariui, nepriklausomai nuo šeimos dydžio. Norinčių pasinaudoti tokia valstybės parama, bent jau Jonavos rajono savivaldybėje, iki šiol nebuvo.

Norint pretenduoti į šią valstybės paramą, reikalavimai būsto nuomos sutarčiai išlieka tie patys – nuomos sutartis turi būti sudaryta raštu, ne trumpesniam kaip vienerių metų laikotarpiui ir įregistruota Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto registre.

Kitų nuomos sąlygų valstybė nereguliuoja ir atsakomybės už nuomininkų įsipareigojimų vykdymą neprisiima.

Valstybės parama gali pasinaudoti asmenys, jei jų grynosios pajamos ir turimo turto vertė neviršija Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytų dydžių:

Šeimos dydis

Remiama metinių pajamų riba

Remiama turto riba

Asmuo be šeimos

Pajamos iki 6 375 Eur

(vidutiniškai 531,25 Eur per mėn.)

Iki 7 000 Eur

2 – 3 asmenų šeimos

Šeimos pajamos iki 13 250 Eur

(vidutiniškai 1 104,17 Eur per mėn.)

Iki 14 000 Eur

4 ir daugiau asmenų šeimos

Vienam asmeniui tenkančios pajamos iki 3 875 Eur

(vidutiniškai 322,92 Eur per mėn.)

Iki 7 000 Eur

vienam šeimos nariui

Nuomos mokesčio kompensacija gali naudotis ir asmenys, įrašyti į savivaldybės sudaromus sąrašus ir laukiantys socialinio būsto nuomos. Socialinis būstams jiems bus siūlomas eilės tvarka, nepriklausomai nuo to ar asmenys naudojasi būsto nuomos kompensacija ar ne.

Gerokai didesnės pajamų ir turto ribos, tokio pat dydžio nuomos mokesčio kompensacijos gavimui, yra nustatytos asmenims ir šeimoms, kurie turi sudarę išperkamosios būsto nuomos sutartis. Tai nėra Lietuvoje paplitusi būsto nuomos forma, tačiau asmenys, turintys sudarytas ar ketinantys sudaryti išperkamosios būsto nuomos sutartis, dėl teisės į valstybės kompensaciją turėtų kreiptis individualiai telefonais (8 349) 50190, (8 349) 61056 arba elektroniniu paštu administracija@jonava.lt.

Tikimės, kad naujo dydžio būsto nuomos kompensacijos sulauks jonaviečių dėmesio ir ne vienam asmeniui ar šeimai sudarys galimybes užsitikrinti tinkamas gyvenimo sąlygas.