AUGA SERGAMUMAS ŪMIOMIS VIRŠUTINIŲ KVĖPAVIMO TAKŲ INFEKCIJOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad auga Jonavos rajono gyventojų sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).

Šių metų 37-ąją savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 29,65 atvejai 10 000 gyventojų per savaitę. Tuo tarpu 38-ąją savaitę beveik dvigubai didesnis ir siekė 52,13 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę. Daugiau nei pusė sergančiųjų vaikai.

Gripui yra būdingas staigus karščiavimas, gerklės, galvos ir raumenų skausmai, bendras silpnumas, didelis nuovargio jausmas, šaltkrėtis, krūtinės diskomfortas, staigi ir aukšta temperatūra, kuri išsivysto per 12 val. Susirgus gripu pasireiškia stiprus sausas kosulys, kurio pikas pasireiškia 2-3 susirgimo dieną. Gripu sergama apie savaitę.

Peršalimas vystosi lėtai, pirmiausia susirgusiajam peršti gerklę, užgula nosį, prasideda sloga, čiaudulys, švelnus kosėjimas. Šiuos simptomus dažniausiai sukelia virusai, tačiau ne gripo. Minėti simptomai vystosi laipsniškai. Peršalus temperatūra pakyla maždaug iki 37 laipsnių arba jos visai nebūna. Sergama apie 3-4 dienas.

Peršalimui komplikacijos nebūdingos, o susirgus gripu jos dažnos ir sunkios. Didesnė komplikacijų tikimybė yra vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiems lėtinėmis ligomis.

Nuo gripo galima pasiskiepyti. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus inf.