JAU GALIME PASISKIEPYTI GRIPO VAKCINA

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus specialistai informuoja, kad 2018-2019 metų gripo sezonui skirta vakcina jau pristatyta į gydymo įstaigas.

Skiepytis reikėtų rudenį, kad žmogaus organizme iki epidemijos pradžios suspėtų susidaryti reikiamas imunitetas. Sveiko žmogaus organizmas įgauna atsparumo per dvi savaites. Ligotam, senyvam žmogui reikia daugiau laiko. Todėl patartina skiepytis spalio-lapkričio mėnesiais.

Gripo skiepai nuo ligos apsaugo vidutiniškai 12 mėnesių. Jau po pusmečio nuo skiepo antikūnų organizme sumažėja dvigubai. Todėl gripo vakcina rekomenduojama skiepytis kiekvienais metais. Be to, gripo virusai mutuoja. Todėl kasmet yra pagaminama nauja vakcina, kuri geriau atitinka cirkuliuojančius gripo virusus.

Valstybės lėšomis skiepijami asmenys, priklausantys rizikos grupėms (65 metų ir vyresni;   gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose; sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai; nėščiosios).

Nėščiosioms itin rekomenduojama skiepytis nuo gripo infekcijos. Šie skiepai apsaugo ne tik besilaukiančias moteris, kurios dažnai serga sunkesne gripo infekcijos forma nei kiti pacientai, bet ir sumažina tikimybę gripu susirgti naujagimiui. Rekomenduojama skiepyti ir vaikus, nes mokyklose ir darželiuose rizika užsikrėsti infekcinėmis ligomis yra gana didelė. Be to, suserga ne tik vaikai, bet nuo jų užsikrečia ir tėvai, ar, dar blogiau, jaunesnės atžalos, kurių nuo gripo skiepyti dar negalima (vaikai skiepijami nuo 6 mėn.).

Gyventojai, norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė