JONAVOJE – GRIPO EPIDEMIJA

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad gripo epidemija Jonavos rajono savivaldybės teritorijoje paskelbta nuo 2019 m. sausio 22 d.

 

Sergamumo rodiklis per savaitę padidėjo 32 proc.

 

Įvertinus iš Jonavos r. asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautą informaciją, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) 3-iąją šių metų savaitę siekė epideminį lygį 155,43 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Iš viso užregistruota 650 susirgimų gripu ir ŪVKTI, iš jų 422 atvejus (65 proc.) sudaro vaikai. Registruoti 76 gripo atvejai, iš jų – 29 vaikų gripo atvejai.

Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ypač pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ir sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24–72 val.

 

Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu

 

Žiemos metu žmonės labai daug laiko praleidžia uždarose patalpose, kur yra puikios sąlygos plisti gripo virusui. Dėl to rekomenduojama dažnai plauti rankas, vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis, vengti masinio žmonių susibūrimo vietų, kosint ir čiaudint prisidengti burną, neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, gerai vėdinti patalpas, susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, gerti daug skysčių, likti namuose.

 

Skiepai – efektyviausia priemonė nuo gripo

 

Pasaulio Sveikatos Organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Skiepijimas būtent tam gripo sezonui skirtomis vakcinomis yra pati veiksmingiausia gripo profilaktikos priemonė. Jeigu dar nepasiskiepijote nuo gripo, paskubėkite tai padaryti.

 

                                                                      Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė