NEPAMIRŠKIME LAIKU ĮSIGYTI LEIDIMĄ-HIGIENOS PASĄ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyriaus specialistai primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 dalimi, fiziniams ar juridiniams asmenims, leidžiama verstis tam tikra ūkine komercine veikla tik turint šio įstatymo ir teisės aktų nustatyta tvarka išduotą leidimą-higienos pasą.   

Leidimas-higienos pasas išduodamas prieš pradedant vykdyti ūkinę komercinę veiklą ir būtinas šioms veiklos rūšims: grožio paslaugų ir kosmetikos gaminių gamybos, soliariumų, sporto klubų, pirčių, saunų, baseinų, skalbyklų bei apgyvendinimo paslaugų veiklai.

Fiziniai ar juridiniai asmenys ruošiantys steigti darželius, mokyklas (ugdymo veiklai) taip pat turi gauti leidimą-higienos pasą.

Visos ligoninės, ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos bei kitos asmens sveikatos priežiūros veiklą (stacionari globa ir slauga) vykdančios įstaigos, pacientams ir jų artimiesiems privalo teikti saugias ir kokybiškas paslaugas turėdamos išduotą leidimą-higienos pasą.

Įstatymas taip pat įpareigoja prieš pradedant vykdyti žmogaus palaikų laidojimo paslaugų teikimo, kremavimo, balzamavimo veiklą ir stacionarių triukšmo šaltinių veiklą, triukšmo prevencijos zonose, įsigyti leidimą-higienos pasą.

Specialistai įspėja, kad vykdant ūkinę komercinę veiklą be leidimo-higienos paso gresia baudos nuo 300 iki 850 eurų, o nusižengus pakartotinai – nuo 900 iki 1700 eurų.

 

 

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja                  Jurgita Arbočienė