PADIDĖJO SERGAMUMAS ERKIŲ PLATINAMOMIS LIGOMIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyriaus duomenimis, Jonavos rajone išaugo sergamumas erkių platinamomis ligomis.  Šiemet iki liepos 9 dienos Jonavos rajone užregistruota 5 erkinio encefalito ir 27 Laimo ligos atvejai.

Atkreipiame dėmesį, kad vien tik birželio mėnesį buvo registruota 10 Laimo ligos ir 3 erkinio encefalito atvejų. Per pastarąsias devynias liepos dienas užregistruoti 9 Laimo ligos atvejai ir 1 erkinio encefalito susirgimas.

Primename, kad pasiskiepyti galima tik nuo erkinio encefalito. Vakcinavimo schemos yra dvi: įprastinė ir pagreitinta. Abi schemos yra vienodai veiksmingos. Pagreitinta skiepijimų nuo erkinio encefalito schema taikoma prieš pat erkių aktyvumo sezoną ar jam jau prasidėjus.

Apsisaugoti ar sumažinti riziką galime vengdami aukštos žolės, krūmų,  apsirengę šviesių spalvų drabužiais ir stengdamiesi, kad būtų palikta kuo mažiau galimybių erkei užropoti ant odos. Taip pat rekomenduojama naudoti repelentus (laikantis ant pakuočių nurodytų naudojimo taisyklių), o grįžus į namus kruopščiai apsižiūrėti, ar neparsinešėte erkės į namus.

Kauno apskrities vietoves, kuriose dažniausiai užsikrečiama erkių platinamomis ligomis galima rasti NVSC tinklalapyje: https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/erkiu-pernesamos-ligos/lietuvos-vietoviu-kuriose-uzsikreciama-erkiu-platinamomis-ligomis-zemelapis.


Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt